Nemji-logo-inverted

ARO

Ambulance bolesti

ARO ambulance

 • Ambulance bolesti

  Ambulance léčby bolesti ARO Nemocnice Jihlava (algesiologická ambulance) poskytuje služby pacientům strádajícími chronickou a neztišitelnou bolestí již od roku 1993. V současné době je v provozu každý pracovní den od 9:00 do 12:00 a od 12:30 do 14:00 hod. Mimo tyto hodiny pečuje algesiologický tým o pacienty s akutní pooperační bolestí.

  Kdo je indikován k léčbě v naší ambulance?

  Každý nemocný strádající chronickou bolestí trvající déle než 3-6 měsíců, jejíž příčina je diagnostikována, ale obtížně řešitelná nebo vůbec neovlivnitelná. Nejčastěji se jedná o bolesti zad, kloubů, hlavy, neuropatické bolesti nebo bolestivé stavy doprovázející pokročilá stadia onkologických onemocnění.
  Nemocného na naše pracoviště musí odeslat buď praktický lékař nebo specialista se zprávou, v níž je zahrnut stručný souhrn diagnostických vyšetření, současná medikace, všechny známé alergie a jasně popsaná příčina/příčiny stávajícího bolestivého stavu.

  Kdo by na ambulanci bolesti neměl být odesílán?

  Existuje pouze jediná kontraindikace přijetí pacienta do algesiologické péče a tou je bolest neznámé nebo dosud neobjasněné příčiny.

  Co je potřeba ke vstupnímu vyšetření v algesiologické ambulanci?

  Doporučení praktického lékaře nebo příslušného specialisty s výše zmíněnou stručnou zprávou.

  Co od nás může nemocný očekávat?

  Stanovení racionálního terapeutického plánu, jehož cílem není odstranění bolesti, neboť to ani není reálné, ale pouze snížení její intenzity na nejnižší možnou míru a zlepšení kvality spánku, pokud tato byla rušena bolestmi.
  K dosažení těchto cílů zpravidla bývá nutno doplnit zavedenou farmakoterapii sériemi analgetických infusí, invazivními metodami (např. cílené epidurální obstřiky) a použitím dalších účinných nefarmakologických metod, hlavně rehabilitace a psychoterapie.

  Lékaři: MUDr. Petr Cvrček, Ph.D.

  Telefon: +420 567 157 689

  Ordinační hodiny:
  PO – PÁ: 8:30 – 15:00

  Kde nás najdete:
  Budova G, 1. patro